SRÍ LANKA

Naše ceylonská mise probíhala od konce ledna do začátku dubna roku 2019. Pracovali jsme ve 4 destinacích rozprostřených po jihu tohoto nádherného ostrova, přesněji tedy ve městech Galle, Tangalle, Mirissa a Ambalantota. Věnovali jsme se nejen klasickému písmomalířství a dekorativním malbám, ale např. i propagační grafice. Více než dva měsíce jsme kočovali a vytvářeli reklamní malby a dekorace, poznali spoustu nových přátel a vytvořili osobní rekord v množství zkonzumovaného kari a černého čaje. Srí Lanka je nádherný ostrov plný zvířat a překrásné přírody. Je to místo, na kterém jsme nebyli naposled.

1/1
V RÁMCI NAŠÍ MISE JSME SPOLUPRACOVALI S TĚMITO SUBJEKTY:
Ladja Beach Resortwww.ladjabeachresort.com
Glamour Hotel - Mirissawww.hotelglamourmirissa.com
Tea Library Factorywww.facebook.com/CeylonTeaLibrary
TheDream - bed & breakfastwww.ubytovani-sri-lanka.cz
Hotel Golden Surfer - Tangalle

1/1
V zavazadlech jsme si přivezli nejpotřebnější vybavení: pracovní počítač, štětce, pravítka, metry, lepící pásky a nože. Další potřebný materiál jako barvy, laky a válečky jsme nakupovali v místních obchodech. Vanku pro namáčení válečku nám tak nahrazoval plech na pečení.

1/1
Součástí práce na Srí Lance je nejen horko, vysoká vlhkost a nedostupnost některých materiálů, ale také určitá míra improvizace. Veškeré šablony a předlohy jsme vytvářeli ručně přímo na místě, využívali jsme starých kreslířských technik a snažili se najít nejvhodnější a nejreálnější řešení pro daný prostor, ve kterém jsme pracovali. 

1/1
V jižní části ostrova jsme najezdili více než 1000 km. Toto území jsme projeli několikrát, jelikož jsme se přesouvali dle aktuálních zakázek. Poslední týden jsme strávili cestou přes vnitrozemí a projeli se tak jednou z nejkrásnějších vlakových tras vedoucí mezi horami a čajovými plantážemi (Haputale - Kandy). 

1/1
Srílančané jsou přívětiví a tak se nám podařilo dostat se k několika řezbářům, k sochaři, který vytvářel sochy Buddhy pro jeden nově zrekonstruovaný chrám, nebo třeba i do kuchyně, kde jsme pomáhali připravit tradiční srílanský pokrm "Rice and Curry."

1/1

Tvůrčí skupina DEFABRIK  |  Multimédia, design, reklama  |  www.defabrik.cz

Reklamní agentura a grafické studio, multimediální studio. Grafický design. Propagace. Logo a firemní identita. Webové stránky defabrik.cz
  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram sociální Icon
  • YouTube Social  Icon