ZANZIBAR

V červnu roku 2018 jsme dostali nabídku od dekoratéra SMEK.CZ, abychom se zúčastnili příprav a realizací dekoratérských prácí na tomto tropickém ostrově v blízkosti Tanzánie. Během pár týdnů jsme vytvořili několik návrhů, sestavili čtyřčlenný realizační tým, sbalili nářadí a vyrazili. Na tomto ostrově jsme nakonec zůstali necelé tři měsíce a vytvářeli jsme reliéfní a malované dekorace na podlahu, stěny a betonové vázy. Tato zkušenost byla úžasná nejen díky tomu, že jsme se setkali s lidmi z celého světa a poznali hromadu nových věcí, ale také z toho důvodu, že jsme mohli pracovat ve skvělém kolektivu a najít nová přátelství. Tato mise byla velice silným zážitkem a doufáme, že si ji jednou budeme moci zopakovat.

1/1
Po celou dobu této africké mise jsme bydleli v malém domku ve městě Nungwi. Našimi spolubydlícími byli Masajové, kteří se starali o naší bezpečnost a zázemí. V práci jsme trávili většinu času a tak jsme další části ostrova projeli jen v rámci krátkých výletů. Vzdálenost severního a jižního cípu ostrova je pouze 100 km, takže se nám povedlo podívat se i do jižního a turisticky zapomenutého Kizimkazi. 

1/1
Zanzibar byl pro nás jako návštěva jiné planety. Věci, které bereme v Evropě jako samozřejmost, zde vůbec neexistují. Agresivní prostředí (vysoké teploty, obrovská vlhkost, všudepřítomná sůl, vysoké UV záření), obrovské ekonomické a kulturní rozdíly. Tento pobyt byl pro nás velkou životní lekcí, na kterou nikdy nezapomeneme. Moc děkujeme všem, kteří nám nabídli tuto životní příležitost. Je to zkušenost, která nám změnila život.

1/1

Tvůrčí skupina DEFABRIK  |  Multimédia, design, reklama  |  www.defabrik.cz

Reklamní agentura a grafické studio, multimediální studio. Grafický design. Propagace. Logo a firemní identita. Webové stránky defabrik.cz
  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram sociální Icon
  • YouTube Social  Icon